
HISTORIE
KORPS RIJKSPOLITIE
LANDGROEP RODEN
Deze groep heeft bestaan van 1947 ? tot 1993?.
Roepnummers: Groepsbureau ?. Voertuigen ? e.v.
Voormalige commandanten Voor zover bekend.
| Groepscommandant | Owmr. | Bos Joh. | 1945 ? |
tot | 1-4-1950 |
| Groepscommandant | Adj. | Oberink J.W. | 1950 ? |
tot | 30-6-1965 |
| Groepscommandant | Adj. | Bos E. | 1-7-1965 | tot | 1-8-1969 |
| Groepscommandant | Adj. | Gommers H. | 1-8-1969 | tot | 1-12-1974 |
| Groepscommandant | Adj. | Schuitema R. | 1-12-1974 | tot | 1-11-1979 |
| Groepscommandant | Adj. | van der meer E. (Eppo) | 1979 ? |
tot | 17-11-1979 |
| Groepscommandant | Adj. | Hoogerwerf G. | 1-7-1980 | tot | 1994 |
![GRP Roden gcdt 1965 Bos.e bw [LV]](/images/districten/assen/Roden/GRP_Roden_gcdt%201965%20Bos.e%20__bw%20%5BLV%5D.jpg)
![GRP Roden gcdt 1974 schuitema.r bw [LV]](/images/districten/assen/Roden/GRP_Roden_gcdt%201974%20schuitema.r%20__bw%20%5BLV%5D.jpg)
![GRP Roden gcdt 1980 hoogerwerf.g bw [LV]](/images/districten/assen/Roden/GRP_Roden_gcdt%201980%20hoogerwerf.g%20__bw%20%5BLV%5D.jpg)
| Plv.Gcdt | Owmr. | Kollen W. | 15-4-1964 | tot | 12-10-1968 |
| P\R Cdt. Een gem.Norg | ? | tot | ? | ||
| P\R Cdt. Nietap gem. Roden | ? | tot | ? | ||
| P\R Cdt. Norg | Luttje | ? | tot | 1976 | |
| P\R Cdt. Norg | van der Meer E. Eppo | 1976 ? | tot | ? | |
| P\R Cdt. Nw. Roden gem. Roden | ? | tot | ? | ||
| P\R Cdt. Peize gem. Peize | ? | tot | ? | ||
| P\R Cdt. Roden gem. Roden | Owmr. | Sanderus J.A. | 1959 ? | tot | 1-1-1964 |
| P\R Cdt. Roden gem. Roden | van Gulderner N. | 1-11-1948 | tot | 14-12-1955 | |
| P\R Cdt. Roden gem. Roden | Owmr. | Kollen W. | 15-4-1964 | tot | 12-10-1968 |
| P\R Cdt. Roderwolde gem. Roden | ? | tot | ? | ||
| P\R Cdt. Veenhuizen gem. Norg | de Vries D. | 1947 ? | tot | 1949 ? |
| P/R Een | 1950 ? | tot | 1958 ? |
| P/R Nietap | 1949 ? | tot | 1949 ? |
| P/R Norg | 1949 ? | tot | 1992 ? |
| P/R Nw. Roden | 1950 ? | tot | 1972 ? |
| P/R Peize | 1949 ? | tot | 1992 ? |
| P/R Roden | 1949 ? | tot | 1992 ? |
| P/R Roderwolde | 1950 ? | tot | 1-12-1955 |
| P/R Veenhuizen | 1949 ? | tot | 1992 ? |
| Groepsbureau | Kanaalstraat 150 Roden | 1949 ? | ± | 1950 ? |
| Groepsbureau | Kanaalstraat 32 Roden | 1954 ? | ± | 1958 ? |
| Groepsbureau | Westerstraat 19a Roden | 1958 ? | ± | 1992 ? |
| P/R Nietap gem. Roden | Adres ? | 1949 ? | ± | 1949 ? |
| P/R Norg gem. Norg | Adres ? | 1949 ? | ± | 1992 ? |
| P/R Peize gem. Peize | Adres ? | 1949 ? | ± | 1992 ? |
| P/R Roden gem Rode | Zie adres Groepsbureau | 1949 ? | ± | 1992 ? |
| P/R Veenhuizen gem.Norg | Adres ? | 1949 ? | ± | 1992 ? |
| P/R Een gem. Norg | Adres ? | 1950 ? | ± | 1958 ? |
| P/R Nw. Roden gem Roden | Adres ? | 1950 ? | ± | 1972 ? |
| P/R Roderwolde | Adres ? | 1950 ? | tot | 1-12-1957 |
PRIKBORD GROEP RODEN
HERINNERINGEN UIT DE OUDE SCHOENENDOOS
Deel hier je herinneringen van jouw tijd bij dit onderdeel met anderen. Stuur je foto's en of verhalen in.
Lees hier hoe
Geplaatst op 4 juni 2024
Met dank aan Louis Bos
.jpg)
In mijn archieven kwam ik deze foto tegen van mijn oom Johannes Bos. Hij is o.a. groepscommandant geweest in Roden, District Assen (1945-1950). Ik heb, als jochie, de beste man maar een keer ontmoet en toen was hij al gepensioneerd. Ik weet ook niet wanneer deze foto gemaakt is.
Geplaatst op 28 oktober 2014
Met dank aan Fokko Nijmejer
Zij moesten ook buiten werken maar dan wel onder toezicht van de Gestichtswachters, die met de karabijn aan de schouder toezicht hielden. De Gestichtswachters waren herkenbaar aan de groene band om de uniformpet en de groene bies in de broek. Ook gingen de gevangenen op zondag onder begeleiding van de Gestichtswachters naar de kerk. De binnenbewakers waren gekleed in zwarte uniformen. Het 2e Gesticht is thans als museum ingericht.
In het 3e Gesticht zaten politieke gevangenen. Wij, als Rijkspolitieambtenaren, waren de enigen die niet in dienst van de Rijkswerkinrichting waren. Er waren in Veenhuizen 3 kerken en 1 school die ook gedeeltelijk aan de Rijkswerkinrichting waren verbonden. In Veenhuizen waren vele woningen voorzien van stichtelijke spreuken zoals, "bidt en werkt", "arbeid adelt" enz.
Fokko Nijmeijer, als 90 jarige, wonende te Barendrecht.
Geplaatst op 10-11-2011
Met dank aan Willem Hadderingh.
bestond uit een kamer, een hal, toilet en klein schuurtje, waar we met een man of vier moesten werken. Een nieuw onderkomen kregen we in 1958 aan de Westerstraat. In 1955 werd het politiewerk nog grotendeels per fiets verricht. Maar ja, we wisten niet anders. Het enig motorisch vervoer dat we hadden was een oude, van het Canadese bevrijdingsleger overgenomen Harley met zijspan. Nadat ik ongeveer een half jaar in Roden had rondgelopen, zei mijn baas dat hij vond dat ik maar de bestuurder van de Harley moest worden. Nu je kunt begrijpen wanneer dat tegen een knul van 23 jaar wordt gezegd, hij zo trots wordt als een pauw. Twee lessen van een personeelslid van de verkeerspolitie te Assen en Willem toerde met zijn Willempjeshelm op zijn hoofd, met veel bravoure door Rodens dreven. Motorrijden was mijn lust en leven. Roden waren een prettige plaats voor een politieman om er te werken. Doordat je dagelijks op je fiets je dienst verrichtte, leerde je bevolking zeer goed kennen. Overal had je je huisje waar je onder het drinken van een kop koffie je nieuws kon halen. Je bleef op deze manier uitstekend op de hoogte van het doen en laten van de bevolking. Het werk van een
rijkspolitieman was eveneens afwisselend. Ik, als Drent hield van bos en het daarop te houden jachttoezicht. Op het Leekstermeer hadden we een dienst motorboot, nu wat wil je dan als jonge kerel. Visstroperij was ook toen al in zwang en het was lang niet altijd gemakkelijk de daders daarvan te pakken te krijgen. Er waren natuurlijk ook andere werkzaamheden, die minder aantrekkelijk waren. Iets wat je het meest aantrok, waren de ongevallen waarbij kinderen om het leven waren gekomen. Ook als politieman deed je dat erg veel en het ging je niet in de koude kleren zitten. Van hulp en bijstand verlenen aan een politieman had men nog nooit gehoord. Je moest sterk en stevig in je schoenen staan.Toen ik echter in het midden van de jaren zestig binnen een tijdsbestek van vijf weken enige ongevallen had behandeld waarbij in totaal 5 kinderen beneden 18 jaar, om het leven waren gekomen, was voor mij de maat geheel vol. Ik heb 14 dagen nodig gehad om dit enigszins te verwerken. Vergeten doe je het nooit weer. Door middel van een fijne collegiaal team kwam je er weer bovenop. Na 15 jaar werken, heb ik Roden in 1970 vaarwel gezegd en ben vertrokken naar Diemen, waar ik een leuke functie als wachtcommandant bij de Rijkspolitie verkreeg. Roden en haar inwoners zal ik echter nimmer vergeten, het was de toptijd in mijn leven.Door Willem Hadderingh.P.S. Willem Hadderingh staat niet op de bijgevoegde foto's.
Geplaatst op
Met dank aan:
Hier kunnen jouw foto's, verhaal en of documenten staan. Stuur ze in. Hoe lees het hier
OUD NIEUWS GROEP RODEN
HERINNERINGEN UIT OUDE POLITIETIJDSCHRIFTEN
Artikelen uit oude politietijdschriften o.a. het Politieblad, het Korpsblad en het RP-magazine m.b.t. vermeld onderwerp.
Geplaatst op
Bron
Belangrijk. Stuur geen foto's uit boeken, facebookpagina's of websites in. Deze mogen wij niet publiceren.
Het is niet toegestaan om foto's van deze site elders te publiceren bv op een website of facebookpagina.
Help ons want alleen samen kunnen we er echt iets moois van maken. Lees hier hoe.
-
Categorie: RPD District Assen - Drenthe
-
Laatst bijgewerkt op 05 juni 2024
-
11926 keer bekeken
- Lorem ipsum dolor sit amet.
Zoeken op deze site
Nieuwste artikelen
- Pagina landgroep SPIJKENISSE
- Pagina landgroep BERKEL EN RODENRIJS
- Pagina Landgroep BLEISWIJK
- Landgroep ZOETERMEER
- Pagina landgroep BORN / BORN-SUSTEREN
- Pagina landgroep SUSTEREN
- Pagina landgroep ROOSTEREN
- Landgroep KORTENHOEF / 'S-GRAVELAND
- Pagina landgroep NIEUWKOOP
- Site info / Nieuwsbrief
- Ex motorrijders en gehoorbeschadiging.
- Roepnummers Landgroepen
- Pagina landgroep NIEUW NAMEN / CLINGE
- Pagina landgroep HULST
- Pagina landgroep SLUIS
- Pagina landgroep AARDENBURG
- Pagina landgroep IJZENDIJKE
- Pagina landgroep AXEL
- Pagina landgroep OOSTBURG
- Pagina Landgroep WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN