RP Logo ster 80 (VV)RP Logo ster 80 (VV) HISTORIE KORPS RIJKSPOLITIE
DIENST LUCHTVAART

PRIKBORD DETACHEMENT SCHIPHOL


HERINNERINGEN UIT DE OUDE SCHOENENDOOS
        Deel hier je herinneringen van jouw tijd bij de Rijkspolitie met anderen.Stuur je krantenknipsels of foto's liefst met een mooi verhaal erbij in via info@rijkspolitie.org

Algemene informatie Detachement Schiphol.
DLV Sdeta Sankey Schiphol(7V)De dienst luchtvaart was o.a. verantwoordelijk voor de beveiliging van de luchthavens, waarbij Schiphol de belangrijkste was met de speciale aandacht voor EL-AL en de altijd aanwezige dreiging van kapingen en terroristische aanslagen. De DLV had daarvoor zelf niet voldoende personeel en daarom werden Rijkspolitie mensen die een primaire ME opleiding hadden voltooid direct daarna voor 8 weken gedetacheerd bij het uniform detachement van de Dienst Luchtvaart, waar zij ingezet werden bij de beveiliging van de luchthaven Schiphol.

Deze detachering was niet echt populair. De medewerkers draaien 24 uursdiensten, waarbij de nachtelijke uren in die tijd erg saai waren. Na 02.00 uur was het vliegverkeer zo'n beetje over en om 06.00 kwam het pas weer op gang. De wachtmeesters werden ondergebracht op het Districtsbureau aan de Sarphatistraat in Amsterdam.

 http://www.rijkspolitie.org/landelijk/dienst-luchtvaart-rp/1538-jasperse-dlv


Geplaatst op 29-07-2018
Met dank aan John Jasperse.
DLV Japerse (10)(7V)
Foto uit het archief van John Jasperse

Geplaatst op 29-07-2018
Met dank aan Jos van de Graaf.
Sdeta Schiphol 1989 vd Graaf g(7V)
Een foto uit het archief van Jos van de Graaf.

Geplaatst op 19-04-2015.
Met dank aan: Martin Oosterlaken
DLV Sdeta Shorland Oosterlaken1(7V)
Martin Oosterlaken.
DLV Sdeta Shorland Oosterlaken2(7V)
Bij het zien van bovenstaande foto's gaat het geheugenluikje bij mij weer open en komt er weer een mooi (echt)waar gebeurd verhaal boven.
Regelmatig moesten Rijkspolitiemensen in de jaren zeventig en tachtig naar Schiphol om daar beveiligingswerkzaamheden te verrichten.
Op enig moment hadden Martin en ik surveillance met een pantservoertuig op het terrein van Schiphol.
Martin had een speciale rijopleiding gevolgd waardoor hij met dat voertuig mocht rijden en voor mij was het de eerste keer dat ik in zo’n bakbeest (mee)mocht rijden.
Op een gegeven moment vond ik dat het toch wel iets spannender kon en vroeg ik Martin, die altijd wel voor een geintje te porren was, of hij niet eens kon laten zien wat zo’n wagen zoal kon.
Dat wilde Martin natuurlijk wel. We reden een braakliggend bouwterrein op alwaar Martin een demonstratie gaf van wat je met een vierwiel aangedreven pantservoertuig, die toch al gauw een paar ton woog, zoal kon doen.
Echter plotseling zakten we tot de assen in een wat later bleek een pas gedempte sloot te zijn..
Wat Martin ook probeerde we zaten muurvast.
Juist op dat moment riep de meldkamer en gaf ons de opdracht om naar het platform te gaan om aldaar een vrachtkist van ELAL, die ieder moment zou gaan landen, te escorteren naar het vrachtplatform.
Gezien onze situatie kon Martin de meldkamer mededelen  dat dat helaas niet zou gaan omdat wij vastzaten. Het was even stil op de mob en daarna gaf de meldkamer aan dat de Luchthavenpolitie (LUPO) ter plaatse zou komen om ons te helpen.
Hetgeen kort daarop gebeurde. Alleen zij kwamen met een Volvo 343-tje en twee sleepkabels en een blik van dat doen we wel even.
Na twee pogingen lukte hun het echter niet om ons los te trekken wel om van twee lange kabels vier korte te maken. Eigenlijk vonden wij dat wel mooi want het was natuurlijk te vel eer voor hun om ons uit de “shit” te mogen trekken.
Met een vriendelijke groet en een “succes ermee” vertrokken ze met een blik van bekijk het maar. Nu boterde het eigenlijk nooit zo tussen de LUPO en de “echte” politie. Maar eerlijk hier stond het 1 – 1. Wij zaten vast en hun was het niet gelukt ons los te trekken.
Vervolgens hebben we de meldkamer op de hoogte gesteld van het feit dat wij nog steeds vastzaten. Aan de stem van de centralist konden we horen dat hij daar niet blij mee was. De kist van ELAL was inmiddels al geland en hij had geen andere eenheid die onze opdracht over kon nemen. Hij gaf aan zwaarder materiaal te sturen.
Kort daarop zagen wij een zogenaamde Pushback van de KLM op ons afkomen. Dat is zo’n voertuig waarmee ze  vliegtuigen op het platform verplaatsen. Deze had de klus natuurlijk zo geklaard en konden wij het platform op om de kist van ELAL op te zoeken die inmiddels al op het vrachtplatform was gearriveerd.
En zo zie je maar weer een dienst bij de Rijkspolitie verliep nooit zoals je het van te voren kan bedenken.
Aldus Theo Scholte.

Geplaatst op 14-12-2012.
Bron Kijkdoos District Zeeland.
 
DLV Sdeta Schiphol 2(7V)
 

Geplaatst op 14-12-2012.
Met dank aan: André ?
DLV Sdeta Shorland MKIII 54-11-MB RR aSCAN0257 (2)(7V)
De Shorland Land Rover.

Geplaatst op 23-2-2012.
Bron Politiesignaal Nr. 13 1985.
 DLV PS 13 1985 0002 (1) (VT)

DLV PS 13 1985 0002 (2) (VT)


Geplaatst op 27-09-2011.
Met dank aan Piet Bosma.
Hier een aantal foto's van de fouilleringsploeg, leden van de Verkeersgroep Leeuwarden op Schiphol. September 1970. Wij werden daar 10 dagen gedetacheerd i.v.m vliegtuigkapingen. We sliepen in de Sarphatiestraat in Amsterdam in het districtsbureau van de R.P. Onze taak op Schiphol was de fouillering van passagiers, het doorzoeken van de handbagage. Dat gebeurde in de slurven gekoppeld aan de pieren. Aangetroffen voorwerpen zoals jachtmessen, jachtgeweren en dat soort zaken werden door ons afgeleverd in de cockpit van het vliegtuig bij de piloten. Het was een hectische tijd,want men zag overal beren en apen. Orders en tegenorders werden vaak gegeven. Maar toch hebben daar wel een leuke tijd gehad want Je kon als politieman/vrouw overal komen op Schiphol.
DLV Sdeta schiphol pb1(7V)
Ook deze 747 werd, net als alle andere inkomende en uitgaande vliegtuigen gecontroleerd door ons.
De bemanningen was daar zeer content mee.
DLV Sdeta schiphol pb2(7V)
Fouilleringsploeg Verkeersgroep Leeuwarden,aangevuld met twee dames van Gempo Den Haag.
DLV Sdeta schiphol pb3(7V)
Pauze in de kantine op Schiphol. De verzorging was prima geregeld.
DLV Sdeta schiphol pb4(7V)
Aan het werk in de slurf. Het fouilleren van de passagiers en het controleren van de handbagage.
DLV Sdeta schiphol pb5(7V)
V.l.n.r.: A.Hornstra, S.Eenhoorn, Gempo vrouw, R.IJntema, Gempo vrouw, P.Bosma, J.Staal (Verkeersgroep Assen) en onbekende.
Hieronder een aantal foto's m.b.t. het Detachement Schiphol.
DLV Sdeta Sankey ME Bewaking Schiphol Broekhuizen(7V)
DLV Sdeta sankey Assistentie Schiphol(7V)
DLV Sdeta Shorland 1(7V)
DLV Sdeta Shorland 4(7V)
DLV Sdeta Shorland 1973 1(7V)
DLV Sdeta Shorland 1984 1(7V)
DLV Sdeta Shorland MKIII 19-56-ZB Schiphol mrt 1981a Henk(7V)
1981 Henk Baron bij een Shorland MKIII.

Geplaatst op
Met dank aan:
Hier kunnen jouw foto's, verhaal en of documenten staan. Stuur ze in. Hoe lees het hier.
Help ons want alleen samen kunnen we er echt iets moois van maken.
.


Naar >  het overzicht van dit onderdeel
Naar >  menu artikelen Dienst Luchtvaart

 Reacties en/of aanvullingen op dit artikel mail het ons. Wel graag de naam v/h artikel en/of het fotonummer vermelden.
Belangrijk. Stuur geen foto's uit boeken, facebookpagina's of websites in. Deze mogen wij niet publiceren.
Het is niet toegestaan  om foto's van deze site elders te publiceren bv op een website of facebookpagina.
 Help ons want alleen samen kunnen we er echt iets moois van maken. Lees hier hoe.